1217 Mb, czyli 1,22 GB – tyle “waży” nasza strona :-)

Cały czas dociekamy przyczyn grudniowo/styczniowej awarii naszej  strony… w czasie której bezpowrotnie niestety  zaginęło nam kilkanaście komentarzy oraz kilkadziesiąt wpisów…ale na szczęście te ostatnie  są  do odtworzenia “ręcznego”. Wprowadzimy je okazyjnie   np. związane z II Niedariańskim Rajdem szlakiem Kurhanów  –  informując o postępach w organizacji trzeciej jego edycji.

Mamy jeszcze  kłopot wymagający sporej  ręcznej pracy niestety /może  jakiś wolonatariusz/ka pomógłby nam w uczynnieniu fotek, które po przeniesieniu na nowy serwer nie wyświetlają się /chodzi o archiwalne wpisy/. Problem polega na tym iż trzeba odpowiednio zmienić nazwy fotek eliminując z nich polskie znaki…. co sprawi, że zaczną być  widoczne.

Serwer  na którym  obecnie  funkcjonuje nasza strona, raz w tygodniu wykonuje automatycznie  kopie zapasową  strony – tak więc na wypadek “w” i w najbardziej krytycznej sytuacji straty będą minimalne.

Kopia wykonywana jest w czwartki – dzieje się to w nocy tuz przed godziną 3 a na okoliczność tej czynności sporządzany jest raport elektroniczny, który wpada do naszej  firmowej skrzynki e-mail – jego dzisiejsza kopia poniżej:

 

— Original Message —
To:euroedukacja@euroedukacja.net
Sent:2017-04-27 02:58:29
Subject:[Installatron] backup Niedary z Kocich Gór Klon

To jest automatyczny e-mail z Installatron  z  panelu sterowania kontem hostingowym.

Proces tworzenia kopii zapasowej Niedary z Kocich Gór Klon dostępnej z adresu https://www.niedary.pl powiódł się.
Kopia zapasowa: 1217.13MB

Aby skorzystać z tej kopii zapasowej zaloguj się do panelu sterowania kontem hostingowym i przejdź do narzędzia Installatron.

Koniec raportu..

Leave a Comment