Do wygrania 1000 zł – Konkurs na nowe logo ….

Spokojnie – nie nasze –  my już mamy swoje logo 🙂 Śpieszę z wyjaśnieniami:

Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Wzgórz Trzebnickich i Doliny Baryczy, którego Prezesem jest Robert Lewandowski a w Zarządzie, którego  zasiada między innymi  Wójt Gminy Zawonia poprzedniej kadencji –  Robert Borczyk,  ogłosiło  właśnie konkurs na nowe logo Stowarzyszenia. Dotychczasowe logo Stowarzyszenia:

z1

a poniżej  zasady konkursu, które  szczególnie dedykuję autorce naszego logo czyli Ewie ze Spacerowej ale oczywiście gorąco namawiam do licznego udziału w konkursie….. nie tylko ze względu na cenną nagrodę.

Trzymam kciuki  i życzę  wszelkiej pomysłowości: /-/  Jurek z Wesołej

 

Zaproszenie do przygotowania projektu loga dla SGT Wzgórz Trzebnickich i Doliny Baryczy

Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Wzgórz Trzebnickich i Doliny Baryczy zaprasza do udziału w konkursie na logo. Logo wykorzystywane ma być w przyszłości do promocji: obszaru Wzgórz Trzebnickich i Doliny Baryczy, produktów turystycznych w tym wydawnictw i infrastruktury na szlakach oraz projektów realizowanych dla zrównoważonego rozwoju regionu. Do udziału w konkursie zapraszamy profesjonalnych grafików oraz uzdolnionych amatorów. Prace można dostarczyć osobiście lub przesłać do dnia 28.10.2015 (decyduje data wpływu) na adres Stowarzyszenia Gmin Turystycznych Wzgórz Trzebnickich i Doliny Baryczy (ul. Wrocławska 12, 55-140 Żmigród)

Zastosowanie

Logo obszaru Wzgórz Trzebnickich i Dolina Baryczy o znacznych walorach przyrodniczych i krajobrazowych dla turystyki aktywnej.

Logo wykorzystywane będzie do promocji: 
· obszaru,
· usług turystycznych związanych z obszarem,
· projektów realizowanych dla zrównoważonego rozwoju obszaru (w tym ochrony przyrody)

Przesłanie loga:
Wzgórza Trzebnickie i Dolina Baryczy – region stworzony dla turystyki aktywnej w oparciu o potencjał przyrodniczy (podkreślone cechy charakterystyczne: turystyka aktywna – uprawiana na obszarze cennym przyrodniczo.)

Forma loga/logotypu:

Logo oraz logotyp wraz z podpisem „Wzgórza Trzebnickie i Dolina Baryczy” (uwaga – prosimy nie stosować czcionek obarczonych prawami autorskimi). Logo z niezbyt dużą ilością szczegółów – możliwość wykorzystywania w różnych formatach. Możliwość wykorzystywania w wersji kolorowej i monochromatycznej (też, jako kontur).

Sugestie (przyjmowane będą również projekty wykraczające poza poniższe sugestie):
Logo dynamiczne i naturalne, proste w formie i eleganckie.

Sugerowane motywy (możliwość ewentualnego połączenia):

· turysta np. rowerzysta, kajakarz, turysta pieszy, birdwatching – obserwacja przyrody
· rzeka
· wzgórza i pagórki

Skojarzenia (swobodne): aktywność fizyczna, bliski kontakt z przyrodą i zabytkami kultury, aktywny wypoczynek.

O regionie Wzgórz Trzebnickich i Dolinie Baryczy:

Wzgórza Trzebnickie to najbardziej urozmaicona pod względem rzeźby część Wału Trzebnickiego zwanego popularnie Górami Kocimi. Ich kulminacje stanowią najwyżej położone miejsce pomiędzy Sudetami a Wieżycą na Pomorzu. Oddzielają zarazem Nizinę Śląską od Doliny Baryczy na północy. Wzgórza powstały na skutek nacisku olbrzymich mas lądolodu skandynawskiego podczas zlodowacenia środkowopolskiego. Powstały w ten sposób unikalne z geologicznego punktu widzenia struktury glacitektoniczne. Najwyższe kulminacje Wzgórz Trzebnickich stanowią Ciemna Góra (258 m npm) i Farna Góra (257 m n.p.m) koło Trzebnicy, Kowalska Góra (247 m n.p.m.) koło Obornik Śl., Wiszniak (247 m n.p.m.) koło Wiszni Małej, Cielętnik (245 m n.p.m.) koło Zawoni, Góra Połaniec (245 m n.p.m) koło Obornik Śląskich i Zielony Szczyt (240 m n.p.m.) w Lasach Złotowskich koło Dobroszyc.

Grzbiet wzgórz jest w większości wylesiony, co sprawia, że posiada olbrzymie walory widokowe. Z najwyższych wzniesień niemal zawsze widoczna jest wieża Sky Tower, pylony Mostu Rędzińskiego i wieże kościelne Wrocławia, często widoczna jest Ślęża, a przy dobrej widoczności rozpościera się cała panorama Sudetów od Jesioników po Karkonosze ze Śnieżką. Ku północy otwierają się dalekie widoki na Dolinę Baryczy i Nizinę Południowowielkopolską. Szczególnie ciekawa jest rzeźba wzgórz, z charakterystycznymi asymetrycznymi dolinami, o stromych wschodnich zboczach i łagodnych zachodnich. Te pierwsze są zazwyczaj porośnięte lasami bukowymi. Najciekawszy ich fragment pod względem przyrodniczym jest chroniony w Rezerwacie „Las bukowy w Skarszynie”, najlepiej zagospodarowany rekreacyjnie jest Las Bukowy w Trzebnicy. Najcenniejszy fragment lasu mieszanego z jodłą jest dziś chroniony w rezerwacie Jodłowice. Szczególnie urokliwe i dzikie są liczne wąwozy lessowe przecinające stoki wzgórz, choćby na Zaczarowanych Wzgórzach, czy Piekielny Wąwóz w samej Trzebnicy.

O specyfice i niepowtarzalnym charakterze Doliny Baryczy decyduje mozaika krajobrazu, o której zadecydowała morfologia terenu i sieć hydrograficzna (liczne cieki i zbiorniki wodne, naturalne i sztuczne) duża zmienność siedliskowa, zróżnicowane użytkowanie terenu. Obszar pokrywają rozległe powierzchnie łąk i lasów, pola i tereny wodnobłotne oraz kompleksy wielkopowierzchniowych, datujących się począwszy od XIII wieku stawów rybnych.

Położone w Dolinie Baryczy stawy rybne są największym tego typu kompleksem w Europie. Stanowią one równocześnie, obok zachowanych w niemal naturalnym stanie nadrzecznych olsów i łęgów olszowo-jesionowych najcenniejszy element przyrodniczy parku. Ornitofauna tych środowisk – szczególnie stawów – jest bardzo bogata gatunkowo. Pod względem ornitologicznym dolina Baryczy jest jednym z najcenniejszych obszarów w Europie. Stwierdzono tu ponad 270 gatunków ptaków, z czego 166 to gatunki lęgowe. Największą grupę wśród nich stanowią ptaki wodno-błotne, gniazdujące głównie na stawach.

Dodatkowe warunki:

Logo powinno być w miarę możliwości przekazane w formie wydruku (w 2 wersjach kolorowa i monochromatyczna) oraz grafiki wektorowej na dysku np. płyta cd (np. format ai, cdr)

Termin, miejsce składania ofert:

Prace (może być więcej niż jedna) należy składać / przesyłać do dnia 28.10.2015 (decyduje data wpływu) na adres Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Wzgórz Trzebnickich i Doliny Baryczy, ul. Wrocławska 12, 55-140 Żmigród, w zamkniętych kopertach z dopiskiem „LOGO KONKURS”.

Rozstrzygnięcie konkursu:
Oferty konkursowe rozpatrzone zostaną przez jury konkursu w skład, którego wejdą przedstawiciele Stowarzyszenia. Konkurs rozstrzygnięty zostanie do dnia 31.11.2015. Wszyscy uczestnicy konkursu zostaną poinformowani o werdykcie.

Organizatorzy zastrzegają możliwość nie rozstrzygania konkursu.

Zwycięzca konkursu na logo otrzyma nagrodę w wysokości 1000 zł (przyjęcie nagrody będzie się wiązało z przeniesieniem pełnych autorskich praw majątkowych na organizatorów konkursu).

Istnieje możliwość dalszej pracy nad logiem ze zwycięzcą konkursu (np. korekta formy, przygotowanie dodatkowych zastosowań, systemu wizualizacji).

Jeden komentarz

Dodaj komentarz