Dzień Dziecka – rekordowo bogaty program !

Właśnie się dowiedzieliśmy, iż w imprezie z okazji Dnia Dziecka jaką organizuje Przewodniczący Rady Sołeckiej  Grzegorz Osyra;  weźmie udział również…  patrol policji. Bynajmniej nie chodzi tu o ochronę imprezy jako takiej… acz przy okazji  zawsze to bezpieczniej w towarzystwie policjantów 😊…. ale o misję prewencyjno – dydaktyczną, którą policja realizuje na wielu dużych imprezach.

Już teraz dziękujemy Komendantowi Powiatowemu Policji  mł. inspektorowi Adamowi Jędryszczakowi, który pozytywnie odpowiedział na oficjalne  pismo, które w minionym miesiącu  wystosowaliśmy z Niedar:

 

Nas w Zespole niedary.pl cieszy fakt iż przygotowane przed  wielu laty wzory pism podkreślające spójny wizerunkowo, graficzny obraz Niedar na zewnątrz – zaczyna być wykorzystywany coraz  powszechniej ….a jako pierwszy zaczął go  z powodzeniem wykorzystywać nomen omen  Grzegorz Osyra wówczas w  roli Prezesa LZS Niedary.

Komitet Organizacyjny imprezy wkrótce zatwierdzi ostateczny program – mamy więc nadzieję na jego rychłą publikację,

komentarzy 8

 • Aneta z kamiennej pisze:

  Witam, jest nie prawdą, że imprezę organizuje tylko przewodniczący. Jest wiele innych osób, które zajmują się organizacją tej imprezy począwszy od sołtysa z radą sołecką z bardzo dużym zaangażowaniem pozyskiwaniem sponsorów i zjeżdżalni dmuchane.. Pozdrawiam

 • Dziękuję Aneto za ten głos bo porusza on temat o znacznie szerszym spektrum.
  Od początku istnienia strony niedary.pl nawołujemy, prosimy by nie rzec błagamy o jak najszerszy udział mieszkańców wsi w jej tworzeniu. Zależy nam na każdym głosie – informacji dającej świadectwo naszemu byciu tu i teraz.
  Szczególne względy mają u nas wszystkie osoby piastujące funkcje społeczne a Sołtys Niedar to już w ogóle – byliśmy i jesteśmy na każde skinienie ! Dodatkowo o czym informowaliśmy Sołtys ma przywilej wyjątkowy – swój unikalny osobisty login i własne hasło dostępowe do Kroniki Niedar a więc w systemie 24h/7dni może samodzielnie dokonywać autorskich wpisów informować, zdawać relacje, zamieszczać fotki skany, ogłoszenia informacje itp. itd. No limit ! Może tez liczyć na pełne wsparcie techniczne ze strony Zespołu niedary.pl

  Grzegorz Osyra organizacją Dnia Dziecka zajął się dokładnie w dniu … 17 VIII 2018 roku a więc jeszcze w czasie kadencji Agaty Woloszczuk, która nota bene też ma swój udział w dzisiejszym wydarzeniu, na co istnieje zapis w Kronice Niedar – na życzenie podsunę link.
  Pamiętam jak przez wiele kolejnych miesięcy jeszcze w 2018r Grzegorz odwiedzał mnie i roztaczał swoje wizje programowe – nieraz po trzy razy dziennie. Sic !
  Żywo w pamięci mam ostatnie trzy miesiące już tego roku kiedy obficie zdawał relacje z każdego posunięcia, każdego umówionego darczyńcy, sponsora, projektowanych punktów programu itp. itd.
  Wiem więc dokładnie ze szczegółami które po wielokroć ulegały zmianom korektom itp. jak ten człowiek włożył dużo pracy, ile przeżył stresów, lęków zawodów, ile wykonał telefonów, rozmów przebył kilometrów aby wymodelować to czego świadkami dzisiaj będą Niedary.
  Dla mnie i dla zasobów kroniki Niedar póki co – przynajmniej do Twojego wpisu, był on jedynym Organizatorem obejmującym najwięcej wątków organizacyjnych programu przedstawionego na plakacie – zaproszeniu.
  Z powyższych względów Grzegorza Osyrę uważam za ORGANIZATORA tej imprezy przez duże O…. ale wszystkich WSPÓŁORGANIZATORÓW którzy włączyli się do pomocy w realizacji tego dzieła doceniam nie mniej ….lecz by to uczynić muszę mieć na ten temat jakieś informacje, których Ty nie podajesz a za to z lekkością zarzucasz pisanie nieprawdy….?

  Zdawałem sobie sprawę, iż Grzegorz nie będzie w stanie sam ogarnąć tego największego w historii Niedar projektu i będą potrzebni Współorganizatorzy , którzy go docenią i wspólnie stworzą dziś wspaniałą niepowtarzalną wielowątkową ciekawą imprezę.

  O tym kto na jakim etapie się włączył czego dokonał, jakie pomysły własne wdrożył – z ogromem przyjemności poinformuję ….warunek ktoś musi te wiadomości dostarczyć, powiedzieć, napisać….

  Zarzucanie nieprawdy uważam więc za niestosowne i przyjmuję je w kategorii językowego lapsusa.
  .
  Gdyby nie fakt iż moje życie stanęło na głowie, byłbym dzisiaj na tej imprezie chociażby po to aby Grzegorzowi w zwieńczeniu dzieła zrobić pamiątkowe zdjęcie ze wszystkimi uczestnikami Dnia Dziecka i jak znam Grzegorza do tej ważnej dla niego fotki natychmiast zaprosiłby wszystkich WSPÓŁORAGANIZATORÓW, sponsorów, darczyńców itp. m.in. po to także aby im wręczyć przy okazji skromne pamiątki.
  Jestem też święcie przekonany iż impreza nie zakończy się dzisiaj…. lecz dla Grzegorza potrwa jeszcze parę dobrych dni a może nawet tygodni w czasie których będzie on zabiegał o to / jak zawsze i niezawodnie od kiedy funkcjonuje KRONIKA NIEDAR/ , aby zdać szczegółową relację i podziękować z osobna każdemu z jej WSPÓŁORGANIZATORÓW do grona których należy…. także kilka osób z naszego Zespołu.
  Mam nadzieję iż dzisiejsi Solenizanci będą w pełni usatysfakcjonowani a w łonie organizacyjnym zapanuje jednomyślność i ogrom satysfakcji z dobrze wykonanej pracy na rzecz dzisiejszych Solenizantów.

 • Aneta z kamiennej pisze:

  O co to za długi komentaż 😒. Jak Grzesiek nie ma zajęcia w domu to nawet niech 20 razy do Pana jeździ z bzdurnymi informacjami. Panie Jurku troszkę się zdenerwowałam jak to czytałam. Grzesiek od początku był przeciwny temu sołtysów i rozpowiadał plotki na jego temat, bo do mnie też negował jego pracę, ba, że on wogóle został sołtysem. On sam chciał nim być. A wracając do dnia dziecka dobrze, że pan tak dokładnie opisał zaangażowanie i jedno osobową organizację dla tego ja rezygnuję z wszelkiej pomocy przewodniczącemu w organizacji imprez gdyż Grzesiek jest samo wystarczalny jak wynika z jego relacji dla Pana (trzy razy na dzień). Myślę, że reszta członków rady sołeckiej myśli podobnie. Pozdrawiam serdecznie Aneta z Kamiennej

 • Ewa pisze:

  Jak Pan trafnie zauważył czerpie Pan wszystkie informacje wyłącznie z jednego źródła, którym jest Grzegorz. Nikt nie odbiera mu jego zasług dla wsi i wielkiego zaangażowania, jednakże widać po Pana wpisach, że posiada Pan mylne lub nie do końca prawdziwe informacje. Nikt nie ma tu ochoty Pana atakować czy uświadamiać w sprawach wsi. Prowadząc taką stronę trzeba mieć czasem szerszy punkt widzenia i nie polegać na jednej osobie. Co do tegorocznego dnia dziecka, to uważam że w wielu kwestiach zostaliśmy postawieni przed faktem dokonanym. Program wymyślony w 2018 roku nam się spodobał, został zaakceptowany, wprowadziliśmy małe zmiany i nastąpił podział zadań. Grzegorz zajmował się sponsorami i darczyncami, stwierdził że żadna z tych osób nie chce być wyróżniona i chcą pozostać anonimowi. Dla nas również są anonimowi ponieważ Grzegorz trzyma ich w tajemnicy, sam chce im podziękować – nie wnikamy i nie kwestionujemy, to jego wola. Jesteśmy im wszyscy ogromnie wdzięczni ponieważ bez nich nie udałoby się nam nigdy uzyskać takiego efektu, fundusz sołecki nie objąłby tak wielu atrakcji. Grzegorz wykazał się wielkim zaangażowaniem i cierpliwością. Rada sołecka która również współtworzyła ten dzień nie potrzebuje poklasku ani medali. Prosimy tylko o rzetelne przekazywanie informacji. Nie potrzebujemy aby ktoś wymieniał co konkretnie robiliśmy ani nie zamierzamy się u Pana pojawiać i o tym rozprawić trzy razy dziennie. Każdy z nas ma pracę, rodzinę, swoje zajęcia – jednak zawsze staramy się znaleźć czas na rozmowy i spotkania rady, jeśli nie dostaje z nich Pan należytej relacji to nie nasza wina. Prosimy aby przestał nas Pan piętnować i wytykać absurdalne rzeczy które nie mają miejsca. Nasza praca społeczna ma być i jest przyjemnością, szkoda nam czasu i nerwów na takie przepychanki.

 • Agata Woloszczuk pisze:

  Ewo przesadziłaś nie trochę ale bardzo. Jurek Was piętnuje? Doprawdy? I na czym to polega? Uzasadnij ten poważy zarzut proszę. Dzień Dziecka 2019 był fajny, tak to określiła moja córka, która brała w nim udział. Nie wiem jaki był podział obowiązków, wiem natomiast co zorganizował Grzegorz. Widzę też, jak w krótkim czasie można zniszczyć tak pozytywny dorobek naszej miejscowości jaka jest strona internetowa założona przez Jurka. Nie będę wspominać o pierwszej nagrodzie jaka zdobyła 2 lata temu. Podczas mojej kadencji nasza współpraca była wzorowa. to co mogłam zamieszczałam sama, ale były rzeczy o które prosiłam Jurka. I nigdy się nie zdarzyło żeby nie znalazło się na stronie to na czym mi zależało. Co do Grzegorza, to nasza współpraca układała się również dobrze. Chociaż był moment że uległa z pewnych względów pogorszeniu. Jednak jaka by nie była to muszę to napisać, że Grzegorz to WIELKI SPOŁECZNIK jakiego Niedary dotąd nie miały. Jeśli ktoś chce ze mną w tej kwestii polemizować to zapraszam. Są ludzie, których trzeba brać takimi jakimi są, bo inaczej podcina się im skrzydła. Piszę tutaj też o empatii w stosunku do osób, których działanie czy sposób bycia jest inny od naszego. Najważniejsze, że to działanie w ogólnym rozrachunku jest pozytywne. I o tym nie należy zapominać. Pozdrawiam

  • Ewa pisze:

   Wszystko jest zawarte w mojej wypowiedzi. Przy okazji nie umniejszam tu roli strony, którą prowadzi Pan Jerzy ani zasług Grzegorza.

 • Pani Ewo i Aneto wykonałyście Panie spore publiczne pranie – zmyłyście głowę Przewodniczącemu, utrzymujecie iż w Kronice Niedar na temat działalności Rady, pojawiają się nieprawdziwe informacje. OK.
  Ktoś musi to jednak przerwać….
  W ubiegłej kadencji docieraliśmy się bezproblemowo, bowiem jeśli takowe pojawiały się, korzystaliśmy z poczty elektronicznej, telefonów i spotkań bezpośrednich aby tworzyć w miarę możliwości jednolity spójny front na zewnątrz – sugeruję na przyszłość taką mniej stresującą i zdecydowanie bardziej efektywną drogę – Vide zakładka KONTAKT.
  Proszę zwrócić uwagę wszystko to co ostatnio robi Grzegorz Osyra desygnowany przez nikogo innego jak przez Was Drogie Panie na stanowisko Przewodniczącego Rady; począwszy od wieloletniej akcji: Sztafeta Kosiarzy, przez wspaniały i jakże zróżnicowany cykl imprez dla dzieci, współudział w 8 marcowej celebrze, ligę tenisa stołowego, animacje integracyjne, mikołajki itp. itd. KRONIKA NIEDAR publikując – zalicza wszystkie te iventy w poczet dokonań: Rada Sołecka 2019-2023 a nie literalnie….. Grzegorz Osyra 2019 -2023.
  W w/w działaniach wspiera/wspierało Grzegorza kilkanaście jeśli nie kilkadziesiąt osób, które też by mi mogły zarzucić tworzenie NIEPRAWDY … bowiem są to osoby wszak spoza Rady… i mogłyby rościć osobnego medialnego bardziej empatycznego ujęcia tym bardziej iż oficjalnie nie zadeklarowały żadnej samorządowej służby wobec Niedar….
  Dlaczego tego nie robią – tym bardziej publicznie a już na pewno nie za 5 dwunasta przed imprezą ? Bowiem jak mniemam szanują wypracowane, sprawdzone schematy i ufają Grzegorzowi i do pewnego stopnia mnie, że ich trud, w swoim czasie zostanie doceniony także werbalnie i znajdzie swoje poczesne miejsce w kronice Niedar aby za jakiś czas wnukom było co pokazać, powspominać a może uronić łezkę podczas retrospektywnej chwili wspomnień.
  Drogie Pani proponuję chwilę autorefleksji. Przed nami jeszcze sporo pracy związanej z podsumowaniem imprezy. Serdecznie zachęcam do tego aby kryzys i dotychczasowy brzmiący ewidentnym dysonansem wielogłos płynący z Rady przekuć na sukces.
  Proszę zaproponować nowy , lepszy model, procedury – schemat współpracy….Kronika Niedar jest medium plastycznym, otwartym i przyjaznym dla wszelkich działań na rzecz wsi, Niedarian i naszego środowiska – dzisiejszego solenizanta nomen omen.

 • Ewa z Wesołej pisze:

  Dziękuję Wszystkim organizatorom z małej i dużej litery i wszystkim współorganizatorom jak również sponsorom za DZIEŃ DZIECKA W NIEDARACH. Był to wspaniały dzień zarówno dla mojej córki, chrześnicy jak o dla mnie. MAGIK -niezapomniany. Animacje – śmiałam jak dziecko. Trampoliny- świetna zabawa. Byłam pewna, że komentarze pod tym artykułem będą właśnie takie. A tu klops. Zapraszam wszystkich rodziców, których cieszyły uśmiechy na buziach dzieci tego dnia, aby dopisali w komentarzu coś od siebie.

Leave a Comment