Gratulacje i życzenia dla Pani Dyrektor – list otwarty

List otwarty.                                                                                                                Niedary 2015 05 15

Pani mgr Marlena Zielińska-Ząb                                                                                                 

Szanowna Pani Dyrektor,

W imieniu Zespołu www.niedary.pl;  a sądzę, iż stanę się  także  wyrazicielem  sporej części społeczności wsi Niedary,  pragnę przekazać nasze  serdeczne gratulacje w związku   z objęciem stanowiska  Dyrektora Zespołu  Szkół w Zawoni.

Życzymy wytrwałości, spektakularnych sukcesów,  a także wielu codziennych  momentów  satysfakcji w jakże niełatwej pracy pedagogicznej. Niechaj powyższym sukcesom,  towarzyszy także niezmiennie  wszelka  pomyślność w życiu prywatnym !

Aby nasze gratulacje i życzenia  nie pozostały jedynie w sferze wirtualnej – pragnę  poinformować iż z części cegiełek edukacyjnych wykupionych przez mieszkańców Niedar  oraz z  naszego funduszu reklamowego,  postanowiliśmy  na pamiątkę ufundować dla szkoły – do wyboru –  jedną z trzech  naszych wielkoformatowych plansz dydaktycznych z zakresu ekologii:

1.Człowiek Środowisko zależności

Czl_srod_zal_WDSOpis merytoryczny planszy dostępny pod linkiem:

http://euroedukacja.net/?p=productsMore&iProduct=3418&sName=czlowiek–8211;-srodowisko–8211;-zaleznosci

2.Woda w życiu człowieka

Woda_w_zyciu_czlowieka_WDS

Opis merytoryczny planszy dostępny pod linkiem:

http://pdsz.pl/plansze-duzy-format/1133-Woda-w-zyciu-czlowieka-RPS.html

3.Ekokalendarz dla szkół

01.Kalenadarz_oprawa_WDS

Opis merytoryczny planszy dostępny pod linkiem:

http://pomocedydaktyczne.info/index.php?main_page=product_info&cPath=39_82_83&products_id=9947

 

Proszę wybrać i wskazać  dowolny tytuł a gotową planszę dostarczymy  do szkoły  tak szybko jak będzie to  tylko możliwe 🙂

 

Tytułem rekomendacji:

Na wielu podobnych planszach, które powstały tu w  Niedarach, w ciągu minionych 5 lat,   dziesiątki jeśli już nie setki  tysięcy dzieci,  w tym także  daleko  poza  granicami naszego kraju,  wyrabia  swoje  pro ekologiczne nawyki, uczy się zasad środowiskowego  zrównoważonego współistnienia.      

Niektóre z tych tytułów jeszcze w tym roku i w unikalnych jakościowo wydaniach,  wzbogacą  kolekcję plansz okazowych Biblioteki Narodowej w Warszawie oraz Biblioteki  Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, – ich tytuły  mają już zarezerwowane swoje, międzynarodowe  numery ISBN. 

Powstawaniu akurat powyższych tytułów patronowały:  Zarząd Główny Ligi Ochrony Przyrody  z Warszawy,  Fundacja Partnerstwo dla Środowiska z Krakowa,  Dolnośląska Fundacja Ekorozwoju z Wrocławia.  Fundacja Ludzi i Miejsc Aktywnych z Krakowa. W wolniejszej  chwili pochwalimy się,   jak udało się nam doprowadzić do tego, że tak szacowne instytucje nie tylko uznały  istnienie Niedar na edukacyjnej    mapie Polski, ale  podjęły z nami  merytoryczną współpracę w zakresie ogólnie pojętej dydaktyki proekologicznej….

Ad Rem:

List niniejszy inicjuje  na naszej witrynie internetowej  nową  specjalną kategorię Niedary dla Edukacji, która ufam, okaże się  zachętą  do skorzystania z naszej  wyjątkowo bogatej oferty pomocy szkolnych  adresowanej do szkół wszystkich typów a niewykluczone  stanie się przyczynkiem do inicjowania i wspólnego  promowania w przyszłości   akcji popularyzujących szeroko  pojętą wiedzę .

Serdecznie zapraszamy Panią Dyrektor  a za Pani pośrednictwem Grono Pedagogiczne a także wszystkich uczniów szkoły  do częstego odwiedzania  naszej  witryny  www.niedary.pl,…. i polubienia nas na FB 🙂

Jeszcze raz Wszystkiego najlepszego – z poważaniem:

/-/ Jerzy  Lewandowski

3 komentarze

 • Szanowni Mieszkańcy Niedar,
  w odpowiedzi na Państwa list z dnia 15 maja 2015 r. pragnę serdecznie podziękować za życzenia oraz udzielone wsparcie.
  W imieniu społeczności uczniowskiej i grona pedagogicznego dziękujemy za ufundowanie oryginalnej planszy dydaktycznej pt. “Woda w życiu człowieka”, która – jak ufam – będzie doskonałą pomocą w zajęciach edukacyjnych.
  Jeszcze raz pragnę gorąco podziękować Mieszkańcom Niedar oraz Zespołowi witryny internetowej https://www.niedary.pl z Kocich Gór za otrzymaną planszę oraz umieszczoną na niej dedykację wraz z podpisami.

  Z wyrazami szacunku
  Dyrektor Zespołu Szkół w Zawoni
  mgr Marlena Zielińska-Ząb

 • Szczescie, ktore posiadasz jest jak ziarno; szczescie, ktore dzielisz – to kwiat. Super Blog 🙂 zapraszam do siebie… http://www.xmc.pl

 • Finanse pisze:

  very good most of your articles, many years of quality posts, i admire you in many things and i disagree in others, but still love your posts.

Dodaj komentarz