Jak Niedary z Niedarami i nie od dziś.

Zacieśniają się nasze kontakty z Niedarami z gminy Drwinia czyli wsią o siostrzanej nazwie położonej w województwie małopolskim. W podziękowaniu za zaproszenie na 65 lecie OSP Niedary,  Sołtys Agata Woloszczuk przygotowała okolicznościowe pismo skierowane nie tylko do Sołtysa wsi, ale równolegle  do Wójta Gminy Drwinia oraz Prezesa OSP Niedary, która obchodziła swój piękny jubileusz istnienia.

Przy okazji zaproponowałem a Sołtys Agata Woloszczuk nie tylko podchwyciła, pomysł  ale także go sfinansowała aby do pisma  słanego w trzech jednobrzmiących wersjach   dołączyć  mega przypinki z logo Niedar.

W międzyczasie odbyłem dwie przesymapatyczne rozmowy telefoniczne najpierw z Prezesem OSP Niedary Panem Eugeniuszem Nowakiem a następnie Sekretarzem OSP Niedary Panem Pawłem Wymazałą,  który jak się okazało już od wielu miesięcy odwiedza  naszą stronę internetową i żywo interesuje się tym ….. jak żyją Niedarianie z Kocich Gór…To właśnie Pan Paweł,  na co dzień pracownik Gminy Drwinia postanowił wykorzystać moment obchodów 65 lecia jednostki straży aby wystosować do nas  zaproszenie na uroczystość i w ten sposób zapoczątkować  kontakty Niedary-Niedary

Nie tylko sobie  sympatycznie porozmawialiśmy ale Pan Paweł  zdecydował się iż dołączy do grona Turystycznych  Ambasadorów naszej akcji promocji  Logo Niedar w podróży dookoła świata i przyśle nam zdjęcie naszego  logo wykonane w Niedarach małopolskich ! W rewanżu obiecałem iż poza fotką z logo,  na mapę  Google mogę dodać także 9 innych zdjęć – najlepszych fotek  z naszej siostrzano/braterskiej wsi aby w ten sposób przyczynić się do jej  promocji.

Poniżej w oryginale treść pisma  z Niedar do Niedar:


 Niedary 18 09 2018 r.

Wójt Gminy Drwinia Pan Jan Pająk

Sołtys Wsi Niedary Pan Franciszek Gajos

Prezes OSP Niedary Pan Eugeniusz Nowak

        Z okazji 65 rocznicy działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Niedarach, wszystkim strażakom, członkom i przyjaciołom jednostki, którzy włożyli swój trud w tworzenie i funkcjonowanie składamy serdeczne gratulacje.

        Niech podejmowane działania służą dalszemu rozwojowi straży pożarnej a w mieszkańcach niech umacniają poczucie bezpieczeństwa. Jesteśmy pewni że obiekt zmodernizowanej strażnicy będzie służył wszystkim, którzy codziennie pozostają w gotowości do ratowania drugiego człowieka i dorobku jego życia.

        Życzymy Wam, szanowni Strażacy – Ochotnicy bezpiecznych i szczęśliwych powrotów z akcji, a Św. Florian niech Was wspiera w wypełnianiu obowiązków.

Składamy Wam także życzenia wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami:

 

/-/ Sołtys Wsi Niedary – Agata Woloszczuk

wraz z Radą Sołecką i    

Mieszkańcami Niedar z Kocich Gór

Ps. Zapraszamy także na  www.niedary.pl  W e-kronice naszej wsi uwieczniliśmy Państwa uroczystość a na mapie Google chętnie wstawimy inne  najlepsze zdjęcia z coraz bliższych nam  Niedar z Gminy Drwinia.

 


 Pismo zostało wydrukowane na specjalnym okolicznościowym sołeckim druku jaki wspólnie z Ewą ze Spacerowej swojego czasu zaprojektowaliśmy dla naszych Włodarzy:


 …a może Ty masz pomysł na to jak rozwijać – kontynuować tę na razie wirtualną przyjaźń między naszymi dwoma Małymi Ojczyznami ….?

Dodaj komentarz