Jesień w połowie sierpnia

W kalendarzu ważne Święta i  akurat łatwa do zapamiętania – symetryczna data:  2015-08-15  – a poranne fotki jakby wykonane jesienią. Lecą liście z drzew. Susza zawitała do Niedar….czy przypadkiem ?….. czy  takie odwiedziny nie  staną się w kolejnych latach  standardem …? Zobaczymy za rok – jeśli  będę  miał możliwość –   wykonam fotki w tych samych miejscach powiedzmy 2016-08-16 …. ?

P1090857 …a na marginesie, gdybym miał  jako post scriptum, podpisać powyższą fotkę  –  jakoś adekwatnie, to sytuacja przywodzi  mi na myśl  lingwistycznego  łamańca  dla obcokrajowców pasującego tu idealnie:

W czasie suszy szosa sucha 🙂  

…a w polu wysokie trawy proszą się aby je zebrać na jesienne suche bukiety:

P1090862

Nawet wydawało się  niezmordowany barwinek z powodu braku deszczu “wymięka” całymi połaciami:

P1090869

Przed wielu laty w Zawoni “Tercet Egzotyczny” – śpiewał  wydawało się wtedy jakże  dla nas egzotyczny utwór:“Niebo skąpi…. suchej ziemi….. kropli deszczu:

100_2497

…a dziś w  wypalonej trawie “dają  jeszcze radę”  jakże nieliczne już  kępki babki lancetowatej i szczawiu,  ale jest to już istny : “raj o kropelce”, który i dla nich,  wkrótce może się skończyć wysuszeniem.

“Liczyrzepo daj nam wody” – brzmi jedno z najstarszych a powszechnie znanych  w Karkonoszach  zaklęć adresowanych do Ducha Karkonoszy, który czuwa nad naszym regionem również i hydrologicznie:

 

 

P1090861P1090860

Dodaj komentarz