Kandydatka do Rady Gminy Zawonia – Agata Woloszczuk

Od urodzenia mieszka w Niedarach, gdzie od 2014 roku jest Sołtysem. Szczęśliwa żona i dumna mama. Ukończyła Uniwersytet Wrocławskim uzyskując tytuł magistra administracji. Naukę kontynuowała na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu kończąc studia podyplomowe o specjalizacji finansowo-księgowej. Jej zamiłowaniem jest medycyna – również zawodowo jest pielęgniarką, specjalistką pielęgniarstwa zachowawczego. Pracuje w sektorze prywatnym

Po raz pierwszy mieszkańcy Niedar zobaczyli Agatę, jako wielkiego społecznika, gdy zaangażowała się w protest przeciwko budowie wieży telefonii komórkowej w sąsiedztwie Jej Sołectwa. Priorytetami są dla niej zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, nie tylko wsi, którą zamieszkuje, ale także całej gminy. Czynnie uczestniczy w każdej akcji, która może przyczynić się do poprawy jakości życia lokalnej społeczności.

Zobaczymy ją przy organizacji Rajdu Szlakiem Kurhanów, Seniorady, Dnia Dziecka czy Sołeckich Mikołajek.

W 2016 roku zdobyła wraz z całą Wsią I miejsce na najpiękniejszy wieniec dożynkowy w Gminie Zawonia.

Jest współtwórcą Sołeckiej Strategii Rozwoju Niedar.

„Promieniuje” energią, która udziela się otoczeniu i stanowczością, która daje gwarancje osiągania zamierzonych przez nią celów. Jej domeną, jako przyszłej Radnej Gminy Zawonia będzie dbałość o ochronę środowiska i bezpieczeństwo mieszkańców. Jest mocno zmotywowana, aby po wielu latach bezskutecznych starań doprowadzić do generalnego remontu drogi prowadzącej do Niedar.

1 Komentarz

Leave a Comment