Konkurs na najpyszniejszy rajdowy wypiek i ….prośba !

Na wstępie nie sposób nie oprzeć się refleksji iż  ta forma  słodkiej  rywalizacji zyskuje w Niedarach  coraz szersze  grono uczestników…. a konkretnie uczestniczek.  Z konkursu na konkurs   poziom   systematycznie rośnie. Jako organizatorzy zdobywamy też kolejne doświadczenia, od rywalizacji w formule open /podczas Niedariańskiej  Seniorady 2017 – wtedy wszyscy uczestnicy spotkania  stanowili konkursowe jury/ po konkurs  z profesjonalnym regulaminem, specjalnymi kartami dla konkursowego jury i wszechstronniejszą  ocenę  dostarczonych próbek.

Wszystkie panie, które zadeklarowały udział w konkursie na Najpyszniejszy Rajdowy Wypiek – przypomnijmy bohaterki tego wydarzenia:

Zofia z Kamiennej

Ania(M) z Głównej

Ola z Wjazdowej

Ania(P) z Głównej

Mirka z Różanej

Andżelika z Wjazdowej

Iwona z Kamiennej

Niezawodnie i idealnie o czasie dostarczyły próbki swoich wypieków,  które zostały przełożone na konkursowe talerze:

Oznaczone kolejnymi numerkami.

Od tego momentu w oczekiwaniu na pojawienie się komisji,

–  próbki stały się anonimowymi:

Uczestniczki konkursu w momencie oddawania próbek –  otrzymywały  przypinki z logo Niedar w specjalnej serii wykonanej   z PCV –  na odwrocie których,  były naniesione cyfry odpowiadające  pozostawionym do oceny  numerom próbek:

Przed Komisją niełatwe zadanie bowiem konkursowy regulamin akcentował nie tylko smak ale dodatkowe punkty można było uzyskać za strukturę i formę prezentacji:

Galerię  konkursowych  wypieków uwieczniła  Ania  z Głównej:

…  a to Ania z Głównej uwieczniona podczas reporterskiej pracy przez Ewę ze Spacerowej ?

Komisja pod przewodnictwem Wójt Gminy Zawonia Agnieszki Wersty –  rozpoczęła degustację. W tym czasie,  na trasie wyścigu o puchary walczyli zawodnicy, którzy zgłosili się do udziału w zawodach ROWEROWE WZGÓRZA 2018.

Każda  z Pań konkursowego Jury miała do dyspozycji  skalę od 1 do  10 punktów na próbkę, a więc do rozdzielenia,  Gremium Jurorek,  miało per saldo pulę  350 punktów.

Degustacja  i ocena  trwały blisko godzinę !  Okazało się iż poziom konkursowych prac był niesłychanie wyrównany ! Dość powiedzieć iż w pierwszym werdykcie punktowym mimo liczącej  wszak kilkaset punktów bazy….aż  trzy próbki zdobyły  ex aequo II miejsce a zwycięska próbka wyprzedziła je tylko o jeden punkt sic !

Regulamin był jednak  nieubłagany.  Nagrody pod względem wartości zróżnicowane.  Konkursowe Jury musiało się zabrać  ponownie do pracy  i przeprowadzić powtórną degustację  “remisowych”  próbek aby zdecydować o ostatecznej klasyfikacji na podium.

Ponieważ w konkursie startowały  tylko Panie. Konkursowe Jury tworzyły także wyłącznie  Panie – na koniec pamiątkową fotkę  z zakończenia obrad Jury urozmaicili Panowie….  a show,  zdaje się skradł wszystkim Rafał ze Spacerowej, który ze stoickim spokojem zdał się weryfikować  werdykty swojej mamy  🙂

 

W tym miejscu prośba do wszystkich  Pań uczestniczek od Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Zawoni –  Pani Agnieszki Pawlaczek  o uchylenia rombka tajemnicy i nadesłanie przepisów, które chętnie wspólnie  opublikujemy !

Kto wie,  może nastał już  czas  aby zacząć zbierać materiały do autorskiego wydania NKK czyli –  Niedariańskiej Księgi Kucharskiej.

Fotorelacja z uroczystego  wręczenia nagród w kolejnym wpisie

Jeden komentarz

  • Ewa ze Spacerowej pisze:

    Każde ciasto było bardzo pyszne i pięknie przygotowane, dlatego punktacja była tak wyrównana!

    Gratuluję wszystkim uczestniczkom talentów kulinarnych, które zapewniły komisji godzinę słodkich rozkoszy. 🙂

    A Rafał? No cóż, jemu też bardzo smakowały wszystkie ciasta!

Dodaj komentarz