Logo Niedar w Hongkongu.

Nie próżnują nasi Ambasadorzy… oto logo Niedar – wyświetlone po raz kolejny na ekranie smartfona –  pojawiło się   u wybrzeży….. Morza Południowo Chińskiego:

Stoimy oto na Wzgórzu  Wiktorii – najwyższym  wzniesieniu na wyspie Hongkong i w całej byłej kolonii. Liczy 552 m n.p.m. a odwiedza je dziennie kilkanaście tysięcy turystów aby sfotografować industrialną  panoramę azjatyckiego „Nowego Yorku”:

Hongkong posiada najlepszy transport publiczny na świecie z którego korzysta  90% jego mieszkańców, bowiem posiadanie  samochodu jest  tu wyjątkowym luksusem. Powszechne są m.in. takie oto…piętrowe tramwaje:

 Turystów może  zaskoczyć ruch lewostronny, pozostałość  po angielskiej dominacji.

Znajdują się tu siedziby wszystkich liczących się  banków, ekskluzywne hotele. Ze względu na ograniczone dość terytorium aglomeracja pnie się w górę dzięki czemu, uznawana  jest za najbardziej „pionowe miasto świata”. Oto charakterystyczny widok standardowej dzielnicy mieszkaniowej – może przywoływać   skojarzenia z ….kanionem Colorado /wciąż w budowie – vide dźwig u góry fotki 😊

Przed nami 20 piętrowy budynek – wydawać by się mogło  – nie za wysoki jak na tamtejsze warunki….

Nic bardziej mylnego – boisko na którym toczy się rozgrywka znajduje się bowiem na ….dachu wielopoziomowego garażu stąd pod budynkiem nie uświadczysz żadnego auta.

Azjaci to wyjątkowo pracowita nacja a 12 godzinny dzień w handlu i usługach jest tu… standardowym etatem ….a nie łamaniem przepisów  prawa pracy, stąd w nocy metropolia tętni życiem,  nie mniej intensywnie jak za dnia:

Hongkong plasuje się w czołówce miast o największej liczbie mieszkających milionerów  i zajmuje pierwsze miejsce w rankingu pod względem IQ mieszkańców (średnia krajowa wynosi 107).

Więcej fotek / w sumie 30/ci/ z miejsc w których pojawiło się logo w Hongkongu odnajdziesz na interaktywnej mapie Google pod przyciskiem Logo Niedar podróżuje w poziomym górnym menu strony – ZAPRASZAMY !


Szacuje się iż w tym roku ok 47 % Polaków spędzi wczasy za granicą – to dobry prognostyk dla naszej promocyjnej akcji z  logo, które może w tym roku dobije „czterdziestki”   Państw  w swojej  jakże już kolorowej flagowej kolekcji:

Z A P R A S Z A M Y

Wybierasz się w podróż bliższą, dalszą – choćby nawet do Ludgierzowic…. ? Zabierz ze sobą logo – namów rodzinę znajomych przyjaciół !  Liczy się każdy kilometr na wirtualnym liczniku „przebiegu” naszego logo ! Środek lokomocji – dowolny !  Kiedyś zsumujemy przebyte przez logo kilometry….Kto wie, może w ten nietypowy sposób – wspólnymi siłami  – zafundujemy naszej ikonce symboliczną podróż na wirtualnym dystansie ziemia- księżyc…?

Leave a Comment