Logo Niedar w Macedonii !

Wróciła z Macedonii reprezentacja naszych piłkarzy po wygranym 1:0 spotkaniu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy 2020 ale noty za styl, sami zawodnicy wystawili sobie mizerne. Wrócili kibice … i kibole, ci ostatni w ogromnej niesławie. Ze stolicy Macedonii wróciło także i nasze logo, które tym samym “zaliczyło” już wszystkie państwa z fazy grupowej Euro 2020 na które w eliminacjach trafili Biało-Czerwoni 🙂 Logo po Skopje…. chodziło swoimi ścieżkami jak zwykle w poszukiwaniu ciekawostek.

Zapraszamy na spacer po stolicy Macedonii:

Macedonia jest krajem 12 x mniejszym aniżeli Polska ! Stolica Macedonii pod względem powierzchni to jakby dwie nasze stolice ale Skopje zamieszkuje ponad trzykrotnie mniej ludności aniżeli Warszawę … ale za to wydaje się iż pomników stoi tu pewnie ze 3x więcej niż w Warszawie:

Kulinarnie nastaw się na słone pieczywo… nawet bułki ze słodkim nadzieniem są tu często …słone. Generalnie Macedończycy są przyjaźnie nastawieni do Polaków i pewnie sobotnie zachowanie kiboli tego nie zmieni. Nasze języki są bardzo podobne więc porozumiewanie się jest stosunkowo łatwe. Narodowe alkohole to Rakija i Mastika szczególnie ta ostatnia wymaga specyficznego podniebienia. Kosztem 4,4 miliona euro w centrum został wybudowany Łuk Tryumfalny, którego budowa ruszyła w 2011 roku. Łuk dedykowany był 20/tej rocznicy uzyskania niepodległości / 08 09 1991/ a prezentuje się w tym miejscu jak gdyby była to budowla antyczna:

Z drugiej strony również:

Niewiele osób wie iż pomnikowa postać Matka Teresa z Kalkuty wcale nie pochodziła z Kalkuty ale urodziła się i wychowywała właśnie tu…. w Skopje:

Oto znajdujące się blisko centrum Muzeum archeologiczne:


Więcej fotek z tego miejsca i z miejsc w których pojawiło się logo / w sumie ponad 30 /ci/ odnajdziesz na interaktywnej mapie Google pod przyciskiem Logo Niedar podróżuje w poziomym górnym menu strony – ZAPRASZAMY ! Na terenie Skopje pozostawiliśmy aż  cztery znaczniki – flagi  z logo Niedar.

Ciekawym miejscem jest niewielki park Kobiet Wojowniczek/Wojujących w którym stoi ponad 20 pomników:


Z A P R A S Z A M Y
Wybierasz się w podróż bliższą, dalszą – choćby nawet do Ludgierzowic…. ? Zabierz ze sobą logo – namów rodzinę znajomych przyjaciół ! Liczy się każdy kilometr na wirtualnym liczniku „przebiegu” naszego logo ! Środek lokomocji – dowolny ! Kiedyś zsumujemy przebyte przez logo kilometry….Kto wie, może w ten nietypowy sposób – wspólnymi siłami – zafundujemy naszej ikonce symboliczną podróż na wirtualnym dystansie ziemia- księżyc…?

Leave a Comment