Rozstrzygnięcie konkursu na logo strony www.niedary.pl

Niniejszym wszem i wobec  ogłaszam, iż w drodze plebiscytu,  zwyciężył projekt nr 2, i  od dzisiaj staje się on oficjalnym logo strony www.niedary.pl ; zastępując dotychczasowe logo tymczasowe, które chociaż zdobyło o połowę mniej głosów, to jednak zajęło w plebiscycie drugie miejsce !

Autorką zwycięskiego projektu jest Ewa z ul. Spacerowej !

Dziękujemy   i gratulujemy serdecznie konkursowego zwycięstwa !

Ewo  zapisujesz się na zawsze w nowej e-historii Niedar jako autorka pierwszego znaku graficznego  ! 

***

Zwyciężczyni otrzymuje nagrodę w wysokości 100 zł netto / podatek od nagrody odprowadzi organizator plebiscytu/.

W tym miejscu  nie mniej serdecznie dziękujemy wszystkim którzy  zechcieli oddać swój głos w formie kliknięcia w odpowiedni post na stronie lub  przysłali swoje głosy/wskazania mailem. Do głosów tych dodaliśmy /patrz poniższe zestawienie/ głosy oddane stacjonarnie  przez nasz Zespół. 

Ostateczny układ  głosownia:

 

Projekt nr 1. Logo-herb bardzo tradycyjne.

Głosów 7 na stronie WWW + 2 –  razem 9 głosów

Projekt nr 2.  Logo współczesne folderowo-wizytówkowe – uśmiechnięte

Głosów 16 na stronie WWW  + 6  – razem 22 głosy

Projekt nr 3. Od prehistorii po współczesność – logo analityczne

Głosów 5 na stronie WWW  + 0 razem –  5 głosów

Projekt nr 4. Logo współczesne

Głosów 10 na stronie WWW  + 1 razem  – 11 głosów

Projekt nr 5. Logo bajkowe

Głosów 6 na stronie WWW  + 3 razem –  9 głosów

Głosów  elektronicznych  44  + 12 stacjonarno-mailowych

Łącznie  otrzymaliśmy: 56 ważnych głosów plebiscytowych:

Liczba głosów spora, w tym miejscu uchylę rombka tajemnicy, iż do udziału w głosowaniu osobnym mailem zaprosiliśmy także przedstawicieli lokalnych instytucji z którymi mamy coraz bardziej ożywione i owocne kontakty.

Pani Wójt, która  mailem oddała głos w naszym plebiscycie, tak spodobała się jego formuła iż gdyby nie fakt iż w czasie jego trwania byliśmy poza internetowym zasięgiem i nasze maile minęły się w drodze – liczba głosów plebiscytowych mogłaby być jeszcze większa !

Głosy oddane mailowo oraz głosy oddane wewnętrznie przez Zespół www.niedary.pl nie wpłynęły na końcowy werdykt, innymi słowy:Projekt nr 2 zwyciężył jakby dwukrotnie – w głosowaniu otwartym elektronicznym oraz wewnętrznym zespołowym plus głosy mailowe – zachował się analogiczny  procentowy udział sympatii głosujących na plebiscytowe projekty !

Do głosów milowych zaliczyliśmy także głos Anety mimo, iż na wizerunku wybranego logo…. grzybów nie ma…. i chyba nie będzie albowiem w skali w której logo używane jest  powszechnie przy i tak już sporym nasyceniu szczegółami,  grzybki musiałyby być  nieproporcjonalnie sporych rozmiarów.

Dzisiejsze oficjalne ogłoszenie wyników i pojawienie się logo w lewym górnym rogu ekranu – nie zamykają tematu e-grafiki – będziemy do niego wracać, aby wykazać jak istotny milowy kamień właśnie wspólnie stworzyliśmy.

Jeszcze raz dzięki za wysoką plebiscytową frekwencję !

Z pozdrowieniami: Jerzy Lewandowski

 

 

komentarze 3

 • Ewa ze Spacerowej pisze:

  Bardzo dziękuję wszystkim za liczne głosy oddane na zwycięski projekt logo. Mam nadzieję, że będzie dobrze służył naszej lokalnej społeczności. Byłoby wspaniale, gdyby stał się także rozpoznawalny dla osób z zewnątrz i pomagał w szeroko rozumianym promowaniu Niedar na zewnątrz.

  Chcę również bardzo podziękować Organizatorowi za świetny pomysł zorganizowania konkursu na stworzenie unikalnego znaku rozpoznawczego dla strony internetowej Niedary z Kocich Gór. Uwielbiam wszelkie graficzne wyzwania, a to dostarczyło mi wiele twórczej radości. Oczywiście nagroda ufundowana przez Organizatora jest taką dodatkową wisienką na torcie.

  Jeszcze raz wszystkim dziękuję!
  Ewa ze Spacerowej

 • Lutek pisze:

  Dziekujemy Ewie z ulicy Spacerowej za wspaniały znak graficzny. Jest prosty, radosny i bardzo czytelny. Świetny projekt. Logo Niedar mogłoby pojawić sie jako wlepka, jako duży herb na naszej świetlicy, na pewno na naszej stronie. Jurku może masz jakiś pomysł jak to wydrukować w mniejszych i większych formatach?

  Lutek i Ania

 • Kot z Doliny pisze:

  Dla autorki, laureatki konkursu – gratulacje 🙂

  Dla Organizatora konkursu – 2 informacje:

  1 – Dobra: Od nagrody o wartości poniżej 760 złotych w konkursie ogłoszonym publicznie nie trzeba odprowadzać podatku dochodowego.

  2 – Zła: Od sumarycznej wartości wszystkich darmowo pozyskanych w konkursie projektów, wykonanych na rzecz Organizatora jako świadczenie nieodpłatne, obliczonej wg rynkowej ceny należnej za nabycie przedmiotowych projektów, należy odprowadzić podatek dochodowy, gdyż ich darmowe pozyskanie stanowiło, w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym przychód, w postaci uzyskania realnej korzyści majątkowej, tj. przysporzenia poprzez zaoszczędzenie wydatków.

  Od darowizny też należy się odpowiedni podatek — ale należy ją oficjalnie zgłosić w Urzędzie Skarbowym 🙂

Leave a Comment