Wielkanocna Seniorada…ach czyj to był ślub !

Niespodziewanie okres  minionych Świąt Wielkanocnych  okazały się  dla nas czasem retrospektywnej refleksji dla kilku  osób, które nie wchodzą na naszą stronę  internetową bo nie mają takich możliwości technicznych, czy po prostu bardziej są przekonani  do tradycyjnej  formuły przekazu. Tym  bardziej więc  było nam miło  powitać, tych którzy poza stroną  zaangażowali się w naszą  nieustającą akcję digitalizacji dokumentów i zbiorów fotek z czasów minionych.

Urokami dawnych Niedar podzielili się z nami między innymi: Ewa z Głównej; Włodzimierz z Kamiennej, Bożena z Głównej, Gienek z Głównej, Gabryś z Zawońskiej, Sławomir z Głównej

Dziękujemy pięknie ! m W odgadywaniu  postaci i przypominanie sobie  zdarzeń uchwyconych często w czarnobiałym kadrze  – na tapetę poszło kilka fotek zbiorowych  – dziś wracamy do poniższej:

 

Fotka została wykonana podczas uroczystości weselnej. Osoby na drugim planie stojące tyłem spoglądają na tańczących gości weselnych / goście bawili się na specjalnym wykonanym z tej okazji  podeście z desek/.

Czterej Panowie z pierwszego planu to kolejno od lewej:

Gienek z Głównej; Leszek z Zawońskiej, Adam z Wesołej i Waldek z Wesołej

Dziewczynka w centralnej części fotki to Ula z Wesołej

Przewaga postaci z Wesołej  może świadczyć o tym, że wesele odbywało się też na… Wesołej ale co do tego oglądający fotki nie byli już tak zgodni. Ba pojawiły się nawet trzy różne opisy tej uroczystości.

Czy ktoś pomoże dopowiedzieć ciąg dalszy ? Czy dowiemy się podczas czyjego wesela powstała ta fotka ? Może ktoś rozpozna się na zdjęciu spośród postaci stojących tyłem ?

Nie zamykamy jeszcze tej karty historii dawnych Niedar…. a  do Wielkanocnej Seniorady, którą pamiętającym dawne Niedary zafundował Grzegorz z Głównej będziemy jeszcze wracać.

Leave a Comment