Z okazji Dnia Sołtysa !

11 marca to dzień szczególny dla wiejskich społeczności,  acz  w kalendarzu  niedariańskich  wydarzeń, nie pamiętam aby akcentował się jakoś szczególnie  a …. moim skromnym zdaniem stanowi doskonałą okazję  do zainicjowania jakieś cyklicznej  tradycji ….

Co jakiś czas staramy się  uzupełnić  tę  lukę dzięki naszej stronie internetowej, tradycyjnie już na ręce aktualnie sprawującej tę funkcję Agaty Woloszczuk  w imieniu naszego Zespołu oraz wszystkich pragnących się do tych życzeń dołączyć,  przesyłamy moc serdeczności maksymalnego zadowolenia z pracy na rzecz niedariańskiej społeczności !  Zdrowia, nieustającej pogody ducha i wszelkiej pomyślności tak  w życiu prywatnym jak  i w  równolegle wykonywanej pracy zawodowej !

Urząd Sołtysa jak wielokrotnie  przypominaliśmy  jest najstarszym urzędem w  Polsce którego korzenie sięgają pierwszych Piastów.  Zdając sobie sprawę z potrzeby udokumentowania tej historycznej ciągłości, z niemałym trudem i czasem w wielkich emocjach temu towarzyszących,  odtworzyliśmy z maksymalnym pietyzmem i dbałością o szczegóły  powojenną historię tego urzędu w Niedarach, którą graficznie pięknie oprawiła Ewa ze Spacerowej, dzięki czemu jesteśmy jedną z nielicznych wsi w Polsce, która może się pochwalić posiadaniem własnego Pocztu Sołtysów:

Na tym nie koniec. Z inicjatywy naszego Zespołu kontynuując projekt Pocztu Sołtysów   pod Patronatem Wójt gminy Zawonia  Agnieszki Wersty, Sołtys Agaty Woloszczuk oraz Rady Sołeckiej – wszystkim  byłym Sołtysom Niedar nadaliśmy wspólnie Honorowe Tytuły –  Dyplomy

Niedariańskiego  Supersołtysa !

i ten kolejny symboliczny bukiet kwiatów:

dedykujemy jako dowód pamięci i podziękowania dla wszystkich  tych których praca społeczna  na rzecz Niedar  doprowadziła naszą  Małą Ojczyznę  do tego miejsca w którym dzisiaj się znajdujemy. Supersołtysom  także  dzięki Wielkie !

Korzystając z okazji pozdrawiamy serdecznie  i przesyłamy nasze najlepsze życzenia tym Sołtysom z innych wsi, których mieliśmy okazję bliżej poznać- między innymi:  Cecyli Rudownik  z Ujeźdżca, Sławkowi Dąbrowskiemu z Miłonowic Leszkowi Długoszowi z Ludgierzowic

 

W imieniu Zespołu www.niedary.pl Jurek z Wesołej

komentarze 2

 • Ewa ze Spacerowej pisze:

  Urząd Sołtysa to praca prawie społeczna, często niewdzięczna i niedoceniana, z mnóstwem obowiązków na które poświęca się dużo czasu prywatnego.

  Agata, wielkie dzięki że podjęłaś się tej trudnej funkcji, że tyle dobrego dla nas wywalczyłaś i że Ci się chciało! Jeszcze raz – dzięki!!!

 • Agata Woloszczuk pisze:

  Bardzo dziękuję za piękne życzenia. Ewa to prawda że funkcja sołtysa czasami bywa również niewdzięczna, ale jeśli czyta się takie słowa jak powyżej napisałaś , to jednak warto.
  Pozdrawiam
  Agata Woloszczuk

Leave a Comment