Baner sportowy dla Niedar z dedykacją dla Kibiców !

O naszych Niedariańskich Kibicach, którzy jakże dzielnie sekundowali  drużynie Edukacja Niedary  napiszę  jeszcze innym razem,  aby od strony  trybun utrwalić  w naszej pamięci niezapomniane emocje związane z oleśnickim turniejem BS Cup.  Dziś natomiast  postanowiliśmy się włączyć do inicjatywy Prezesa LZS Niedary Grzegorza Osyry,  na wniosek którego z funduszy gminnych oraz społecznej   pracy naszego Zespołu zostanie zrealizowany pamiątkowy banner promujący niedariański sport… stanowiąc  jednocześnie symboliczną  grafikę  pod którą będzie można kibicować wszystkim sportowcom z Niedar z trybun gminnych powiatowych i każdych innych 🙂

Realizacja graficzna  – Ewa ze Spacerowej. Projekt ogólny   będzie mój …..ale  tytułem eksperymentu zapraszam do udziału w jego przygotowaniu  – czyli do zgłaszania wszelkich uwag –  wszystkich chętnych !

Wizualizację w ciągu najbliższego tygodnia  będziemy musieli przedstawić  do akceptacji w Gminie. W tej sprawie kontaktuję się na bieżąco z Sekretarzem Gminy Zawonia Panem Wojciechem Hoffmanem  – oto w oryginale treść naszej ostatniej korespondencji:

Mam zgodę p. Wójt na zamówienie banneru dla Niedar.

Wartość 200 zł brutto, wymiary 2x1m.

Proszę o przystąpienie do realizacji.

Po opracowaniu projektu przed wykonaniem proszę o przesłanie wizualizacji.   

Z poważaniem

Wojciech Hoffman

Sekretarz Gminy

…a zatem rozpoczynamy projektowanie:

   Zacznijmy od oprawy. Banner oprawimy   jak planszę  szkolną w wałki drewniane, dzięki czemu będzie łatwy do przewożenia, zwijania i rozwijania. Eksponować go będzie można praktycznie na jednym punkcie zawieszenia.

1.

Z poniższego JPG/a   zawartość merytoryczną planszy zakryjemy białym polem. Pozostaną więc dwa wałki górny i dolny oraz zawieszenie sznurkowe:

Rodzaje i Gatunki

2.

Teraz zbliżmy do siebie wałki górny i dolny aby oddać  docelowe gabaryty banneru /200 cm/ do jego wysokości /100 cm/. Proponuje takie mniej więcej proporcje  jak na poniższej fotce – wersja układu okresowego oprawiona w wałki drewniane:

Ukl_okres_RPS_WDS 3.

Na marginesach górnym i dolnym  w postaci szerokopasmowego ujęcia o rzeczywistej docelowej  wysokości ok 15 cm  – 25 cm /ostateczne skalowanie nastąpi na projekcie zasadniczym/ wstawimy zdjęcia naszych wszystkich pucharów świetlicowych. Tak jakby nad dolnym wałkiem bannera wspierała się półka z pucharami i analogicznie pod wałkiem górnym na rozpiętości 200 cm będzie się  znajdować  podobna  fotka. Puchary zatem wyznaczą ramy i staną się graficznym motywem przewodnim.

4.

Poniżej górnej fotki z pucharami o wysokości rzeczywistej   ok.25 – 35 cm  na całej szerokości  proponuję  hasło kibiców.

Poniżej trzy propozycje do wyboru – jeśli ktoś miałby swoją inną prosimy o jej przedstawienie.

a/Niedary – my wiemy,  jak zdobywać puchary !

b/ Niedary mała wieś o dużych możliwościach !

c/Niedary – nikt nas nie przegoni  – nie tylko w Zawoni 🙂

Propozycje Grzegorza Osyry:

a/Niedary mała pucharowa wieś

b/ Niedary – nasze puchary  dodają wiary !

5.

Pod hasłem Kibica wstawiamy ogromne logo Niedar….może warto wokół pokusić się o jakieś dodatkowe hasło – dla kibiców ?

6.

Projektujemy wolne miejsce na cztery  ułożone kaskadowo w skosie   fotki drużynowe: LAWINA Niedary, CYTRYNKA Niedary LZS Niedary oraz  EDUKACJA Niedary.

 

7.

Projektujemy miejsce  na  Kalendarium Niedariańskiego sportu.  czyli daty miejsca i nazwy zawodów w których zostało zdobytych 72 puchary.

8.

Całość możemy dodatkowo ozdobić ikonami dyscyplin sportowych w których Niedary zdobywały puchary.

9.

Nie powinno tez zabraknąć logo naszej Gminy – sponsora projektu.

10.

Powinniśmy się trzymać kolorystyki wyznaczonej przez logo Niedar. Klasyka gatunku stanowi, iż nie powinno się  użyć więcej jak trzech wysokości czcionek i większej liczby kolorów aniżeli jest użytych w logo.

********************

Jeśli ktoś chciałby coś  podpowiedzieć dorzucić – wnioskować o usunięcie itp. itd. …. to zapraszam do dyskusji a Ewę poprosimy o szkic brudnopis – jpg/a  z Twoją wizją  powyższych 10 pkt.

Zapraszam chętnych do współprojektowania tego pionierskiego  w skali Niedar przedsięwzięcia. Transparent Kibica to nie tylko atrybut tych którzy  stawiają czoła kibicom rywalizujących drużyn, hejterom internetowym  i co tu dużo mówić  też  i pseudokibicom, a tacy również trafiają się na trybunach szczególnie kiedy stawką meczu jest prestiż dużego zakładu pracy o wielomilionowych obrotach, który przegrywa z amatorską drużyną z małej wioski…

Transparent Kibica to kolejny graficzny apekt budowania pewnej  unikalnej wartości, poczucia lokalnego patriotyzmu i jednocześnie dumy z osiągnięć, które na trwale zapisują się w historii sportowej naszej wsi.

 

Z pozdrowieniami dla wszystkich Niedariańskich Kibiców: Jurek z Wesołej

 

 

 

Leave a Comment